بایگانی دسته: اخبار حوادث

کمپین نه به فیلترینگ تلگرام

کمپین نه به فیلترینگ تلگرام :همزمان با صحبت بروجردی مبنی بر اینکه تلگرام تا اخر فروردین فیلتر می شود کانال تلگرامی I_no_want_filter من فیلتر نمی خواهم یک نظر سنجی در این کانال برگزار کرده است. این کمپین که به نام نه به فیلترینگ تلگرام است و با هشتگ های #نه_به_فیلترینگ_تلگرام و #من_فیلتر_نمیخواهم فعالیت می کند از مردم خواسته است تا در نظر سنجی این کمپین بصورت میلیونی شرکت کنند.درخواستی که با استقبال فراوان مردم رو به رو شده است.این کمپین می گوید باید بتوانیم تا اخر فروردین ماه 97 تعداد شرکت کنندگان را به چند میلیون نفر افزایش دهیم

لینک شرکت در این کمپین تلگرامی

https://t.me/I_No_want_filter/214

کمپین نه به فیلترینگ تلگرام
کمپین نه به فیلترینگ تلگرام

کمپین نه به فیلتر و من فیلتر نمی خواهم می گوید چنانچه این امضا کنندگان تا آخر فروردین 97 به چند میلیون امضا برسد همراه با نامه ای نتایج این نظرسنجی به اطلاع رئیس جمهور و رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس خواهد رسید. به همین روی کمپین نه به فیلترینگ برای تلگرام از مردم خواسته تا عضویت میلیونی و رای میلیونی در این نظر سنجی داشته باشند و در سایت ها ، وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی مردم را دعوت کنند تا در این کمپین شرکت کنند.

لینک شرکت در نظرسنجی برای فیلترینگ یا عدم فیلترینگ تلگرام

https://t.me/I_No_want_filter/214

با اینکه هنوز هیچ پیام رسان داخلی مشابه پیام رسان تلگرام وجود ندارد بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفته تا اخر فروردین تلگرام فیلتر خواهد شد.

صحبتی که توسط سبحانی‌ فر رییس کمیته ارتباطات مجلس تکذیب شده.سبحانی فر گفته است زمان فیلترینگ تلگرام انگونه که رئیس امنیت ملی مجلس مشخص کرده است دقیق مشخص نیست

مردم نظرات مختلفی دارند. عده ای از کانال های تلگرامی این بحث فیلترینگ را تنها یک جنگ روانی علیه مردم می دانند تا ذهن مردم را از مشکلات داخلی دور کنند. اما آیا این درست است؟

اگر این فرض را بگیریم این کاملا اشتباه است چرا که برخورد با شبکه های اجتماعی به خصوص تلگرام که باعث ایجاد صدها هزار شغل شده است بر نارضایتی می افزاید. انهم بصورت افسار گسیخته ای.ظاهرا دولت چشمش را بر روی مردم کاملا بسته است!

یک عده اعتقاد دارند که مردم از اصلاحات و اصلاح طلبان و هم از اصولگرایان خسته شده اند و احتمال زیادی می رود تا انتخابات 1400 ریاست جمهوری با یک ریزش چندمیلیونی شرکت کنندگان رو به رو شود به همین روی دولت دارد سعی می کند لولویی به نام فیلترینگ بسازد

آیا شرکت در این نظر سنجی سودی دارد؟

نمی توان گفت ندارد.اگر دولت و مجلس تصمیمی بگیرند و مردم نشان دهند که به طور جدی با این تصمیم مخالفند حتما تاثیر خواهد گذاشت.در یک جامعه متمدن مردم قبل از هر اقدامی علیه دولتها ابتدا سعی می کنند با یک حرکت مدنی این اعتراض خود را به گوش دولت ها برسانند و شرکت در چنین کمپین هایی همان اعتراض مسالمت امیز و قانونی است

خطرات و ضررهای فیلتر کردن تلگرام :

1- دقیق مشخص نیست که رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ! چگونه متوجه نیست که با رسیدن فردی مانند جان بولتون به عنوان مشاور امنیت ملی آمریکا که برای پیشبرد اهدافش علیه ایران به یک جنگ روانی علیه حکومت جمهوری اسلامی نیاز دارد خودش با دست خودش لوازم راه انداختن یک جنگ روانی به تمام عیار را به دست آمریکایی ها می دهد؟ و از یک سیاستمدار واقعا بعید بود که حساسیت این موضوع را درک نکند.

برجام هیچ سودی اگر برای سفره مردم نداشت اما تلاش جمهوری خواهان در 8 سال حکومت بوش را برای دادن چهره منفی به ایران بر باد داد و آن ذهنیت بد مردم امریکا یعنی مالیات دهندگانی که دولت آمریکا برای مقابله با ایران به حمایت انها نیاز دارد -از بین رفته بود و دولت ترامپ تمام عزم خود را جزم کرده است تا این ذهنیت بد مردم امریکا علیه ایران را بازگرداند

2- امنیت ملی یعنی چه ؟ جناب رئیس کمیسون امنیت ملی مجلس امنیت اقتصادی و فکری مردم به امنیت ملی گره خورده است.شما چه مشاغل جایگزینی برای ربات های تلگرامی ،کانال های تلگرامی و فروشگاه های تلگرامی مشغول فعالیت اقتصادی در تلگرام ایجاد کرده اید؟

3- و سوال مهم تر. آیا در زمان تظاهرات دی 96 که زمان زیادی هم از آن نمی گذرد فیلتر شدن تلگرام باعث استفاده نکردن مردم از ان شد یا استفاده بیشتر از فیلتر شکن ها برای تلگرام؟

اعتراف حمید صفت از جزئیات قتل ناپدری اش+عکس

به گزارش اخبار حوادث دریکساز حمید صفت خواننده رپ،در جریان تحقیقات پلیس به قتل پدرخوانده اش اعتراف کرد.
این خواننده ساعت 15 امروز به اتهام قتل پدرخواننده اش در خیابان شیخ بهایی دستگیر شد. او در بازجویی ها منکر قتل شد اما پس از پنج ساعت تحقیقات ، به قتل اعتراف کرد و گفت: برادرم از آمریکا با من تماس گرفت و عنوان داشت که مقتول با مادرم درگیر شده است. سریع خودم را به خانه رساندم. زمانی که به خانه رسیدم ، مادرم و مقتول درگیری داشتند.

وی افزود: به همسر مادرم اعتراض کردم و با هم درگیر شدیم. کنترلی بر رفتار نداشتم و عصبانی او را کتک زدم. قصد کشتن او را نداشتم و فقط می خواستم از مادرم حمایت کنم.

 

خواننده رپ حمید صفت به اتهام قتل ناپدری اش دستگیر شد+عکس ها

خواننده رپ حمید صفت به اتهام قتل ناپدری اش دستگیر شد+عکس ها 12013

خواننده رپ حمید صفت به اتهام قتل ناپدری اش دستگیر شد+عکس ها
به گزارش گروه حوادث دریکساز به نقل از رکنا حمید صفت خواننده رپ به اتهام قتل شوهر مادرش (ناپدری اش)دستگیر شد
ظهر امروز خبر فوت مشکوک یک مرد 66 ساله توسط پسر همسرش به کلانتری 145 ونک اعلام شد.
با حضور ماموران در بیمارستان و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد پیرمردی ۶۶ ساله به علت اصابت جسم سخت به ناحیه سر و شکستگی جمجمه فوت کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع فوت مشکوک و به دستور بازپرس سجاد منافی آذر از  شعبه سوم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران ، پرونده در اختیار اداره دهم قرار گرفت.

پیرمرد 66 ساله که با مرگ دست و پنجه نرم می کرد قبل از مرگ خود به پلیس گفته بود توسط پسر همسرش مورد ضرب و جرح قرار گرفته است.

این پسر جوان 24 ساله به نام حمید رضا که خواننده رپ هم است  ساعاتی بعد خود را به کلانتری 145 معرفی کرد.

با انجام هماهنگی قضایی حمیدرضا به اداره دهم منتقل شد و در بازجویی ها منکر هرگونه درگیری با مقتول و ضرب و جرح وی شد.

حمیدرضا در اعترافاتش گفت : سه شنبه هفته گذشته زمانی که وارد خانه مادرم در خیابان شیخ بهایی شدم متوجه شدم که مادرم با همسرش درگیر شد و من فقط مادرم را برداشته و از خانه خارج شدم و نمی دانم چه کسی او را به قتل رسانده است.

سرهنگ کاراگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی با اعلام این خبر گفت : پسر همسر مقتول در حال حاضر در اختیار اداره دهم قرار دارد و تحقیقات از وی ادامه دارد .برای ورود به کانال تلگرام  کلیک کنید.

کانال تلگرام مرسی نیو اخبار بیشتری در این باره را منتشر کرده است
.برای ورود به کانال تلگرام مرسی نیوز کلیک کنید.

پیدا شدن سر زن و مرد بریده شده در تهران +عکس ها

قتل هولناک در منطقه شیخ بهایی تهران و پیدا شدن سر بریده شده زن و مردی در یک منزل

پیدا شدن دو سر زن و مرد در منطقه شیخ بهایی سناریوی هولناکی را پیش روی ماموران قرار داد.

به گزارش گروه حوادث Accidents رکنا، ساعت 8:30 دقیقه امروز ماجرای هولناکی به ماموران کلانتری 125 یوسف آباد مخابره شد و خیلی زود تیمی از ماموران برای بررسی ماجرا در محل حاضر شدند که با دو سر برید شده یک زن و مرد در خیابان شیخ بهایی روبرو شدند.
بدین ترتیب تیمی از ماموران اداره 10 پلیس Police آگاهی تهران همراه بازپرس سجاد منافی آذر از شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران برای تحقیقات بیشتر در محل حاضر شدند.
بنا به این گزارش، هم اکنون تیم های جنایی و بازپرس ویژه قتل Murder پایتخت تحقیقات خود را در محل آغاز کرده اند.

خبرهای تکمیلی در کانال مرسی نیوز اعلام خواهد شد

عکس های لحظه پیدا شدن سر زن و مرد بریده در تهران

قتل هولناک و فجیع در تهران و بریدن سر زن و مرد

خبر پیدا شدن ملیکا دختر مشهدی در اصفهان تایید شد

امروز یک خبر خوش رسید و انکه ملیکا احمدی در اصفهان پیدا شد.میدونیم که ملیکا احتمالا زجر زیادی کشیده ولی دیگه بعد از اتنا و بنیتا فقط دعا میکردیم به آغوش خانواده برگرده

امیدواریم دولت و خیرین محترم ملیکا و خانوادش رو تحت حمایت قرار بدن ظاهرا چیزی که ما شنیدیم پدرش یک کارگر ساده شهرداری هس و مادرش احتمالا براثر فشارهای روانی و غم و غصه و چیزهایی که ممکنه بعد از پیدا شدن ملیکا بفهمه این خونواده نیاز به مراقبت و بخصوص مراقبت روانشناسی دارن

پدر این دختر که خبر پیدا شدن دخترش را شینده بود و هیجان زیادی داشت به خبرنگار رکنا گفت: لحظاتی پیش به ما خبر دادند که دخترمان در حالی که در یکی از خیابان های اصفهان رها شده بود، توسط مردم شناسایی و به پلیس خبر داده شده است.

وی گفت: ما بلافاصله قصد سفر به اصفهان را داریم.

حسینی معاون دادستان مشهد گفت: ملیکا دختر بچه یک و نیم ساله که از اول مردا‌دماه در مشهد مفقود شد که در این راستا دستور ویژه صادر شد و پرونده به شعبه 409 جرایم خاص مشهد ارجاع شد.

وی ادامه داد: با پیگیری های انجام شده این کودک امروز به صورت رهاشده در اصفهان پیدا شد و تحویل بهزیستی داده شد.

حسینی افزود: مراحل انتقال این کودک در حال پیگیری است و تحقیقات برای شناسایی مظنونین ادامه دارد.

این مرد پیش از این به در باره گم شدن دخترش به خبرنگار ما گفته بود که ساعت 2 ظهر از خانه پدرم برمی گشتیم که دختر 5 ساله ام به همراه ملیکا مشغول بازی با جوجه های خانه مان شدند و با ما داخل نیامدند، من که داشتم لباسم را عوض می کردم خواهر بزرگتر ملیکا وارد خانه شد و هرچی از او پرسیدم ملیکا کجاست فقط گریه می کرد و هیچی نمی گفت.

من که حسابی شوکه شده بودم همه جا را گشتم و سراغ دخترم را ازهمسایه ها می گرفتم که متاسفانه کسی از دخترم خبری نداشت.

زمانی که همه جا را گشتم با پلیس Police تماس گرفتم اما آنها بعد از اینکه حسابی من را منتظر گذاشتند به من گفتند به همراه عکس دخترم به کلانتری بروم و من هم عکس را برداشته و به کلانتری رفتم. در آخر ساعت 12 شب شکایت من در کلانتری ثبت شد.

همان ساعت ها بود که دخترم به حرف آمد و ماجرای دزدیده شدن ملیکا را توسط یک خانم و آقا به برادر بزرگترش گفت.دخترم به برادرش گفته بودف یک زن ملیکا را به زور سوار پراید سفید کرد که راننده او آقای جوانی بود و از مقابل خانه با سرعت فرار Escape کردند. من با شنیدن این خبر، موضوع را به پلیس گفتم و ماموران آگاهی پرونده را به صورت ویژه مورد بررسی قرار دادند.

پدر ملیکا از تمام کسانی که در پیدا شدن دخترش خانواده وی را یاری رسانده اند تشکر کرد و گفت: خودم شاهد بودم که پلیس برای پیدا شدن دخترم تمام تلاش خودشان را کردند و به لطف خدا و هوشیاری مردم و پلیس دخترم توسط مامواران کلانتری 28 اصفهان پیدا شد

حکم قاتل آتنا اصلانی: اعدام در ملاء عام+ زمان اجرای حکم

حکم قاتل آتنا اصلانی: اعدام در ملاء عام+ زمان اجرای حکم 11895

حکم قاتل آتنا اصلانی: اعدام در ملاء عام+ زمان اجرای حکم بدون شک حکم قاتل آتنا اصلانی اعدام خواهد بود.همچنان دادستانی محترم اردبیل خواهان رسیدگی سریع و خارج از نوبت به پرونده آتنا اصلانی شد
به نظر می آید با توجه به خشم عمومی ایجاد شده دولت حکم اعدام در ملاء عام را اجرا کند.گفتنی است اخبار تکمیلی در بخش حوادث دریکساز به اطلاع عموم مردم خواهد رسید
همچنین به گزارش خبرگزاری میزان: ناصر عتباتی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل از انتقال جسد آتنا اصلانی دختر هفت ساله پارس آبادی که جنازه وی پس از بیست روز مفقودیت روز گذشته در پارکینگ منزل مسکونی قاتل کشف شد، به پزشکی قانونی خبر داد.

وی گفت: با حضور سه پزشک متخصص در پزشکی قانونی، کالبدگشایی و نمونه برداری انجام شده و اظهارنظر تخصصی در این زمینه مستلزم بررسی آزمایشگاهی، سم شناسی و پاتولوژی است.
وی با بیان اینکه منتظر نظر پزشکی قانونی هستیم، تصریح کرد: متهم به ارتکاب قتل اعتراف کرده است و در زندان به سر می‌برد.

دادستان اردبیل از دستور رئیس کل دادگستری استان اردبیل مبنی بر رسیدگی فوق العاده و خارج از نوبت به این پرونده خبر داد و خاطرنشان کرد: پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی است و به صورت فوق العاده رسیدگی و حکم آن از سوی دادگاه کیفری یک استان صادر می‌شود و دادستانی مرکز استان نیز بر روند تحقیقات و آزمایشات تخصصی پزشکی قانونی نظارت ویژه خواهد داشت.

منبع : سایت اخبار آتنا اصلانی

افشای زوایای پنهان و وحشتناک ماجرای قاتل آتنا اصلانی: قتلهای زنجیره ای

با دستگیری و اعترافات قاتل آتنا اصلانی احتمال رو به رو بودن با قتل های سریالی این متجاوز به عنف هر لحظه بیشتر می شود.به گزارش سرویس حوادث دریکساز به نقل از شهر خبر: قاتل آتنا دختر معصوم ۷ ساله پارس‌آبادی به دومین قتل خود قبل از ماجرای آتنا اعتراف کرد

دادستان عمومی وانقلاب پارس آباد با اعلام این خبر گفت :جسد خانمی که دوسال پیش درکنار روستای مجید آباد پیدا شده بود توسط همین شخص به قتل Murder رسیده بوده که درجریان بازجویی به آن اعتراف کرد.

سید عبدالله طباطبایی افزود: با اعتراف قاتل The Murderer آتنا احتمال، اینکه وی به قتلهای سریالی مرتکب شده یا دست داشته باشد بیشتر است لذا تحقیقات و بازجویی از قاتل ادامه دارد وخبرهای تکمیلی به محض روشن شدن جریانات به اطلاع مردم خواهد رسید.

طباطبایی با تاکید براینکه به پرونده آتنا اصلانی خارج از نوبت رسیدگی میشود ،ضمن تشکر از احساسات انساندوستانه اهالی پارس‌آباد اطمینان داد در سریعترین زمان ممکن قاتل به سزای عمل خود خواهد رسید لاکن برای حفظ آرامش عمومی اجازه دهند پرونده مسیر قانونی خود را طی کند

دادستان عمومی وانقلاب شهرستان پارس‌اباد با اشاره به اینکه از زمان مفقود شدن آتنا نیروهای انتظامی، پلیس Police آگاهی دادستانی و بازپرسی به صورت شبانه روز پیگیر ماجرا بودند تصریح کرد با اعتراف قاتل به قتل آتنا موضوع مفقودی وقتل آتنا پایان یافت اما بررسی قتلهای احتمالی سریالی توسط قاتل همچنان ادامه دارد

منبع : اخبار حوادث دریکساز

عکس پدر و مادر آتنا اصلانی

عکس پدر و مادر آتنا اصلانی
عکس وداع تلخ پدر آتنا اصلانی بر سر مزار دخترش
سایت فراهو عکس زیر را با عنوان عکس پدر آتنا اصلانی کودک درگذشته قاتل زنجیره ای اردبیل منتشر نموده است

سایت دریکساز صحت این عکس را تایید نمی نماید.همچنین دوستان خواننده این سایت می توانند عکس های خود از مراسمات مختلفی که در جای جای ایران برای درگذشت آتنا اصلانی گرفته شده است را به تیم تحریریه سایت دریکساز ارسال نماید
ایمیل تیم تحریریه
sarani.h835@gmail.com
تلگرام مدیریت
09336877408

 

منبع : www.deriksaz.com

آتنا اصلانی کودک کاری که قربانی جنایت هولناک شد

آتنا 7 ساله،شیرین زبان و مهربان.آتنا اصلانی روزها در یک زندگی سخت به جای بازی با هم سن و سالانش برای کمک به پدرش که جوراب فروشی می کرد می رفت.او زیبا و خوش زبان بود و دختربچه ای خوش سیما که طعمه ی خوبی شد برای جنایتی هولناک
او تراژدی کودکان کار ایران را با قربانی شدن در یک جنایت بیرحمانه فریاد زد.فریادی که باز هم سعی می شود تنها با جنبه های مظلومیت،خردسالی،و غیره او پنهان شود و هیچ کس نپرسد آتنا اصلانی در خیابان چه می کرد؟
چرا آتنا اصلانی باید به جای بازی و تفریح کار کند؟؟؟
گزارش رکنا از مرگ دخترک مظلوم کار آتنا اصلانی که به خروشی از خشم در ایران تبدیل شده
رکنا: سکوت مرد رنگرز پس از حدود ۲هفته شکست و با پیدا شدن جسد بی‌جان آتنا هفت‌ساله در یک بشکه پلاستیکی در پارکینگ وی، جنایتکار ۴۰ساله راز قتل دختربچه بی‌گناه را فاش کرد.

28خرداد امسال خبر گم‌شدن دختربچه هفت‌ساله‌ای به نام آتنا در میان مردم شهرستان پارس‌آباد استان اردبیل پیچید. پدر آتنا سال‌ها بود که در خیابان پزشکان دستفروشی می‌کرد و پوشاک می‌فروخت. در این میان دختربچه 7ساله‌اش که به گفته اطرافیانش دختری باهوش و خوش‌زبان بود، گاهی همراه پدر می‌شد تا به او کمک کند. روز حادثه Incident هم آتنا کنار بساط پدرش بود که آن اتفاق شوم رخ داد؛ اتفاقی که خشم مردم شهر را برانگیخت و آنها را شوکه کرد.

سیدعبدالله طباطبایی، دادستان شهرستان پارس‌آباد می‌گوید: آتنا زمان‌هایی که کنار بساط پدرش بود، برای استفاده از دستشویی یا خوردن آب به مغازه رنگرزی که در نزدیکی بساط پدرش بود، می‌رفت. صاحب مغازه مردی 40ساله بود که آتنا و پدرش را از مدت‌ها قبل‌ می‌شناخت. آن روز هم بی‌آنکه پدرش متوجه شود، آتنا راهی مغازه مرد 40ساله شد غافل از اینکه او نقشه شومی برایش کشیده بود.

دختری که گم شد

ساعتی از رفتن آتنا می‌گذشت و پدرش که آن روز سرش شلوغ بود، به تصور اینکه او به خانه برگشته است، به کارش ادامه داد. از سوی دیگر مادر آتنا تصور می‌کرد که دخترش نزد پدرش است و همین باعث شد که تا چند ساعت بعد کسی متوجه ناپدیدشدن دختربچه نشود. عصر آن روز وقتی مرد دستفروش بساطش را جمع کرد و راهی خانه شد، معلوم شد که آتنا گم شده و کسی از او خبر ندارد.

دادستان پارس‌آباد می‌گوید: متأسفانه خانواده دختربچه دیر متوجه گم شدن او شدند. آنها بعد از جست‌وجوی بسیار، وقتی ردی از او پیدا نکردند ماجرا را به کلانتری گزارش کردند. روز بعد، حدود ساعت 11بود که این پرونده به دادستانی آمد و ما در جریان آن قرار گرفتیم و از همان زمان تحقیقات گسترده برای پیدا کردن دختربچه گمشده شروع شد.

یک مظنون

هیچ‌کس نمی‌دانست چه اتفاقی برای دختربچه رخ داده و او کجاست اما با گذشت زمان، وقتی هیچ ردی از وی به‌دست نیامد فرضیه اینکه او قربانی سرقت Stealing شده باشد، قوت گرفت؛ چرا که آتنا آن روز 6النگو، انگشتر و گوشواره همراه خود داشت و احتمال می‌رفت که قربانی دزدان طلا شده باشد. درحالی‌که خبر گم شدن دختربچه در شهر پیچیده و همه را نگران کرده بود، تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی وارد عمل شدند. در محلی که پدر آتنا دستفروشی می‌کرد، چند مغازه و بانک وجود داشت که مجهز به دوربین‌های مداربسته بودند. مأموران به بازبینی فیلم‌های ضبط‌شده توسط این دوربین‌ها پرداختند.

دوربین یکی از مغازه‌ها لحظه‌ای که آتنا قدم‌زنان در پیاده‌رو می‌رفت و از بساط پدرش دور می‌شد را ضبط کرده بود. اما دوربین بانکی که در همان مسیر و چندین متر آن‌طرف‌تر بود تصویری از دختربچه ضبط نکرده بود. این یعنی دختربچه پیش از اینکه به دوربین دوم برسد، مسیرش را تغییر داده بود. از سوی دیگر بررسی‌ها نشان می‌داد در این مسیر به‌خاطر جوی آبی که وجود داشت و همچنین حضور چندین دستفروش کنار پیاده‌رو، امکان اینکه دختربچه از پیاده‌رو به آن‌سوی خیابان رفته باشد، وجود نداشت. پس بی‌شک او پس از عبور از مقابل دوربین اول و رسیدن به دوربین دوم، ناپدید شده بود.

مأموران وقتی متوجه شدند که در این مسیر، مغازه رنگرزی مرد 40ساله‌ای وجود داشته که آتنا گاهی اوقات برای خوردن آب به آنجا می‌رفت، حدس زدند که وی روز حادثه نیز به این مغازه رفته و پس از آن ناپدید شده است.

به این ترتیب مرد رنگرز به‌عنوان نخستین مظنون پرونده تحت بازجویی قرار گرفت اما مدعی شد که آن روز دختربچه را ندیده و او اصلا به مغازه‌اش نیامده است.

در جست‌وجوی سرنخ

مرد رنگرز مدعی بود که از سرنوشت آتنا بی‌خبر است. حال آنکه بررسی‌های پلیسی نشان می‌داد که او 5سابقه کیفری ازجمله کودک‌ربایی، تجاوز Rape به‌عنف و اعمال منافی عفت داشته است. 5روز از ناپدیدشدن دختربچه خردسال گذشته بود که بازپرس پرونده دستور بازداشت مرد رنگرز را صادر کرد و او برای بازجویی به اداره آگاهی منتقل شد.

طباطبایی، دادستان پارس‌آباد می‌گوید: متهم در همه مراحل بازجویی اظهار بی‌گناهی می‌کرد و مدعی بود که نمی‌داند چه اتفاقی برای آتنا رخ داده، با این حال بررسی‌های گسترده و شبانه‌روزی و بازبینی حدود 60ساعت فیلم دوربین‌های مداربسته جای شکی باقی نگذاشته بود که آتنا در مقابل مغازه او ناپدید شده و وی حقیقت را انکار می‌کرد. این مرد حتی برای تحقیقات تخصصی در اختیار پلیس آگاهی مرکز استان قرار گرفت اما با این حال مدعی بود که بی‌گناه است.

او ادامه می‌دهد: در این مدت‌ 2بار دستور بازرسی مغازه و محل زندگی مظنون پرونده صادر شد. مأموران با حکم قضایی راهی آنجا شدند و همه جا را با دقت گشتند اما هیچ سرنخی به‌دست نیامد. پرونده تبدیل به پرونده‌ای پیچیده شده بود تا اینکه در ادامه تحقیقات به سرنخ مهمی رسیدیم. ما متوجه شدیم مرد رنگرز در ساختمانی که زندگی می‌کند پارکینگ ندارد و خودرواش را جای دیگری پارک می‌کند. در یک کوچه فرعی در نزدیکی محل زندگی او ساختمانی بود که در طبقه اول آن مغازه‌ای وجود داشت که تبدیل به پارکینگ شده بود. صاحب ساختمان این پارکینگ را در اختیار مرد رنگرز قرار داده بود تا خودرواش را آنجا پارک کند. با این اطلاعات دستور بازرسی پارکینگ صادر شد و به همراه مأموران پلیس، بازپرس پرونده و پزشکی قانونی راهی آنجا شدیم.

photo_2017-07-12_00-05-10

صحنه هولناک

عصر دوشنبه 19تیرماه، تیم‌های تحقیق وارد پارکینگی شدند که احتمال می‌رفت سرنخ‌هایی از دختربچه گمشده در آنجا پیدا شود. آنها در داخل پارکینگ با یک بشکه پلاستیکی روبه‌رو شدند که در گوشه‌ای قرار داشت. وقتی در بشکه باز شد، داخل آن پر از خاک بود. اما زمانی که مأموران خاک را کنار زدند به یک کیسه پلاستیکی رسیدند. داخل کیسه یک گونی بود که وقتی در آن را باز کردند به یک ساک پارچه‌ای رسیدند. پس از باز شدن زیپ ساک بود که جسد بی‌جان دختربچه گمشده در داخل آن پیدا شد. بررسی‌ها نشان می‌دادکه مدت‌ها از مرگ او می‌گذرد و او در همان زمانی که ناپدید شده بود، به قتل Murder رسیده است.

آتنا اصلانی

اعتراف به جنایت

با پیدا شدن جسد آتنا کوچولو و انتقال آن به پزشکی قانونی، بازجویی از مرد رنگرز ادامه یافت. او این بار ادعای تازه‌ای مطرح کرد و گفت که خبر نداشته داخل بشکه پلاستیکی جسد دختربچه وجود داشته است. دادستان پارس‌آباد می‌گوید: از آنجا که متهم مواد‌مخدر مصرف می‌کند ادعا کرد که چند روز پیش قاچاقچیان موادمخدر بشکه پلاستیکی را به داخل پارکینگ آورده و به او گفته‌اند که داخل آن موادمخدر است و او خبر نداشته که به جای مواد، داخل بشکه جسد دختربچه گمشده است.

هر چند مرد جنایتکار سعی داشت هر طوری شده خودش را بی‌گناه جلوه دهد، اما در نهایت بازجویی‌ها و تحقیقات کارآگاهان حدود ساعت 2بامداد دیروز به نتیجه رسید و این مرد به قتل آتنا اعتراف کرد. او گفت: دو، سه روزی بود که با دیدن آتنا و طلاهایش وسوسه شده بودم. روز حادثه به مغازه‌ام آمد که آب بخورد و چون کسی آنجا نبود، به طرفش رفتم.

خواستم نقشه‌ام را اجرا کنم اما او شروع کرد به فریاد زدن. برای همین دستم را روی دهانش گذاشتم و وقتی به‌خودم آمدم که دیگر نفس نمی‌کشید. ترسیده بودم و جسدش را داخل ساکی گذاشتم و آن را به پارکینگ بردم و در بشکه پلاستیکی مخفی کردم تا سر فرصت در محلی خلوت رها کنم اما چند روز بعد به‌عنوان مظنون دستگیر شدم و رازم فاش شد.

به گفته دادستان پارس‌آباد، پس از اعترافات مرد جنایتکار، طلاهای دختربچه که متهم آنها را در مغازه‌اش جاسازی کرده بود، کشف شد. به این ترتیب شعبه‌ویژه‌ای برای رسیدگی به این پرونده درنظر گرفته شد و هم‌اکنون منتظر نتیجه پزشکی قانونی هستیم و قرار است این پرونده به‌طور ویژه و خارج از نوبت رسیدگی شود و متهم به مجازات قانونی خود برسد.

سکوت مرد رنگرز پس از حدود 2هفته شکست و با پیدا شدن جسد بی‌جان آتنا هفت‌ساله در یک بشکه پلاستیکی در پارکینگ وی، جنایتکار 40ساله راز قتل دختربچه بی‌گناه را فاش کرد.

خشم مردم

انتشار خبر دستگیری مرد رنگرز و پیدا شدن جسد آتنا کوچولو در پارکینگ او، خشم مردم پارس‌آباد را به همراه داشت. تا جایی که آنها با تجمع در مقابل مغازه مرد جنایتکار، شیشه‌های مغازه را شکستند و آنجا را تخریب کردند. در این میان سیدعبدالله طباطبایی، دادستان پارس‌آباد با حضور در بین مردم آنها را به آرامش دعوت کرد و قول داد که در اسرع وقت به این پرونده رسیدگی خواهد شد. او از مردم خواست که به‌کار روزمره‌ خود بپردازند و احساساتشان را کنترل کنند.

وی به همشهری گفت: احساسات ما هم از این اتفاق جریحه‌دار شد. اما مردم باید آرامش خود را حفظ کنند و پرونده را به دستگاه قضا بسپارند و به جای اظهارنظر درباره حکم، مطمئن باشند که قوه قضاییه باجدیت به این پرونده رسیدگی می‌‌کند و متهم را به سزای عملش خواهد رساند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لحظاتی پیش مراسم تشییع جنازه آتنا اصلانی در مزار سید علیش( آغ مزار) محله بالا بیگلو پارس آباد آغاز شد. در این مراسم اکثر اهالی پارس آباد شرکت کردند.
در این مراسم مسئولان بسیار مسئول هم امده بودند
خسته نباشند
از مطالب زیر دیدن نمایید

حکم قاتل آتنا اصلانی: اعدام در ملاء عام+ زمان اجرای حکم

عکس قاتل متجاوزی که آتنا اصلانی را به طرز وحشتناکی کشت

تروریست‌ها چگونه وارد مجلس شدند؟/تازه ترین روایت از ورود تروریست ها به مجلس

به نقل از تسنیم، تروریست‌ها از درب شرقی مجلس که منتهی به سالن انتظار برای دیدار با نمایندگان مجلس می‌شود، در پوشش مراجعه‌کننده وارد شدند و از همان بدو ورود به دلیل اینکه بسته‌ای همراه خود داشتند و حفاظت مجلس خواهان بازرسی آنها می‌شود، با نیروهای حفاظت در گیت ورودی درگیر شده و با تیراندازی به یکی از محافظین وی را به شهادت می‌رساند و سپس مراجعه‌کنندگان را به رگبار می‌بندند و چند نفر از آنها را شهید و مجروح می‌کنند.

تروریست‌ها سپس گیت ورودی را رد کرده و وارد بخشی از حیاط مجلس شدند که به ساختمان دفاتر نماینده‌ها که به ساختمان هفت طبقه معروف است، منتهی می‌شود. ورودی این ساختمان به دو مسیر، لابی اصلی مجلس و راه پله ورودی دفاتر نمایندگان ختم می‌شود.

مسیر مستقیم که به لابی اصلی مجلس و سپس به ساختمان هرمی شکل مجلس منتهی می‌شود، به وسیله یک درب فلزی کنترل می‌شود که با حمله تروریست‌ها به مجلس، حفاظت مجلس به موقع درب فلزی را بسته و مانع ورود ترویست‌ها به ساختمان اصلی مجلس می‌شوند.

تروریست‌ها هم راهی جز ورود به راه پله‌ها نداشتند و پس از بالا رفتن از راه پله وارد دفاتر نمایندگان که در هفت طبقه قرار دارد، می‌شوند. تروریست‌ها در هر طبقه تعدادی از افراد را مجروح کرده و در نهایت در طبقه چهارم مستقر می‌شوند.
پس از درگیری‌های اولیه، یکی از تروریست‌ها از راهی که آمده بود به امید اینکه بتواند وارد ساختمان اصلی و صحن مجلس شود، بازمی‌گردد و وارد حیاط می‌شود در این زمان به سوی مردمی که در خیابان حضور داشتند، تیراندازی می‌کند اما به دلیل اینکه منطقه به محاصره کامل درآمده بود، مجبور می‌شود مجددا به داخل ساختمان برگردد.

حفاظت مجلس توانسته بود با هوشمندی طبقات ساختمان دفاتر نمایندگان را تخلیه کرده و تروریست‌ها را در طبقه چهارم محاصره کنند و به این عملیات تروریستی خاتمه دهد.

 

/333388/

۱۲ شهید و ۴۲ مجروح درحادثه تروریستی امروز تهران

به گزارش مهر ، آمار مجروحین حادثه تروریستی صبح امروز تهران در مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام (ره ) به شرح زیر است:

 

۱-هادی نوری ۳۸ طرفه

۲-اعظم موسی خانی ۵۳ طرفه

۳-روح ا… شجاع خلیق ۳۶ طرفه

۴-عبدالسلیم قازلی ۳۵ طرفه

۵- جلال عینی ۳۳ طرفه

۶-مریم رضاخانلو ۲۶ طرفه

۷-حسین خدایی راد ۳۵ طرفه

۸-علی جاویدان ۵۱ طرفه

۹-صحبت آزادی ۳۴ طرفه

۱۰-مهدی کارت ۳۷ طرفه

۱۱-فرهاد ملکی ۴۳ امام حسین

۱۲-سید عبدالله میرحسینی ۵۶ امام حسین

۱۳-مرتضی فلاحتی ۵۷ امام حسین

۱۴- عباس نظریان ۵۷ امام حسین

۱۵-مرد مجهول الهویه ۳۵ امام حسین

۱۶-مریم شهریاری ۲۶ سینا

۱۷- صابر رئیسی ۲۳ سینا

۱۸- طهمورث سمیعی ۳۷ سینا

۱۹-تنها شهریاری ۶۰ سینا

۲۰- جعفر چوپان ۴۰ سینا

۲۱- ابراهیم وثوق ۳۱ سینا

۲۲- مرضیه افرازه ۲۷ سینا

۲۳-ارسلان غلامی ۲۷ سینا

۲۴ -هادی اسکندرلو ۳۵ سینا

۲۵- مهدی اطهری پور ۳۳ سینا

۲۶- ابراهیم خلف کش ۴۵ سینا

۲۷-مهدی یوسفی ۳۶ سینا

۲۸- محمد رضا مولایی ۴۳ سینا

۲۹-سیدجمشید سیدی ۴۸ سینا

۳۰- سعید میرزایی ۳۸ سینا

۳۱- علی اکبر حیدری ۳۰ سینا

۳۲- مهدی جعفری مهر ۳۰ سینا

۳۳-حسین لطفی ۳۰ سینا

۳۴-حسین سلیمی ۵۰ سینا

۳۵- رحیم نصیری ۴۹ سینا

۳۶-ایمان حسینی  ۲۴ سینا

۳۷-محمد بخشایش ۳۷ هفتم تیر

۳۸- سعید زیرکی (میرکی) ۴۲ هفتم تیر

۳۹- مهدی قدرتی ۴۶ هفتم تیر

۴۰- حسین جعفر عراقی ۵۱ هفتم تیر

۴۱- یوسف زارعی ۳۲ ضیائیان

۴۲- سهراب مولایی ۵۲ شفاء

 

شهدا:

۱- هانیه اکبریان ۳۷ ساله معیری

۲- علی همتی ۵۰ ساله سینا

و ۱۰ شهید دیگر این حادثه نیز به بیمارستان بقیه الله منتقل شده اند.

 

وزیر خارجه روسیه در واکنش به حمله تروریستی داعش روز چهارشنبه در تهران

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اینترفاکس، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در حاشیه کنفرانس خبری مشترک با وزیر خارجه اسپانیا در واکنش به حملات تروریستی انجام شده در تهران در روز چهارشنبه گفت: حمله تروریستی تهران نشان می‌دهد که تروریست‌ها آرام نخواهند گرفت.

 

لاوروف افزود: مسکو به شدت حملات تروریستی را محکوم می‌کند و باید جامعه‌ بین‌المللی با همکاری یکدیگر با تروریسم مبارزه کنند.

 

وی ادامه داد: تنش‌های ایجاد شده میان قطر و دیگر کشورهای عربی باید از طریق گفت‌وگو حل شود.

 

صبح روز چهارشنبه تعدادی تروریست با حمله به مجلس ایران و حرم امام خمینی (ره) اقدام به ایجاد ناامنی در پایتخت کردند که با ورود نیروهای امنیتی و نظامی کشورمان این اقدامات در مهار شد.

جزئیات به هلاکت رسیدن 4 تروریست توسط سپاه در حمله داعش به تهران

 به گزارش  میزان، نحوه به هلاکت رسیدن تروریست‌ها در مجلس توسط نیروهای ویژه سپاه به شرح زیر است:

 

تروریست اول: لحظاتی پس از ورود نیروهای ویژه سپاه به ساختمان مجلس، یک تیم از این نیروها موفق می‌شود به طبقات بالایی ساختمان مجلس نفوذ کرده و یکی از تروریست‌ها را به هلاکت برساند.

 

تروریست دوم: نیروهای ویژه سپاه به سرعت موفق می‌شوند خود را به طبقات فوقانی رسانده و در یک لحظه غافلگیرانه یکی دیگر از تروریست‌ها را پیش از آنکه جلیقه انتحاری خودش را منفجر کند، به هلاکت برسانند.

 

تروریست سوم و چهارم: در همین حین، 2 تروریست دیگر که متوجه حضور نیروهای امنیتی در محل و کشته شدن دیگر عضو گروه می‌شوند، جلیقه انتحاری خود را پیش از رسیدن نیروهای ویژه سپاه منفجر کرده و به هلاکت می‌رسند.

 

به گزارش میزان،`با کشته شدن تمام اعضای تیم تروریستی، نیروهای ویژه سپاه کار پاکسازی ساختمان را آغاز می‌کنند و سردار پاکپور شخصا فرماندهی این عملیات را هم برعهده گرفته و همراه با تیمی از نیروهای ویژه سپاه کار پاکسازی را آغاز می‌کند و پس از پاکسازی کامل ساختمان، طبقات به نیروهای دیگر واگذار می‌شود.

آخرین اخبار حملات داعش به تهران-دستگیری یک داعشی-لهجه ی داعشی در سایت اعماق

یکی از مهاجمان توسط سپاه دستگیر شد/ دو نفر از چهار تروریستی که به مجلس وارد شده بودند ، بر اثر انفجار جلیقه های خود کشته شدند/ 12 نفر شهید شدند/ لهجه عربی تروریست های ساختمان مجلس، لهجه مغرب عربی مثل تونس یا لیبی بوده/ نخستین توضیحات ناجا: اوضاع کاملا تحت کنترل است 

 

دو نفر از چهار نفر تروریستی که به مجلس وارد شده بودند ، بر اثر انفجار جلیقه های خود کشته شدند.

 

 سیدحسین نقوی حسینی: بر اساس خبرهایی که داریم یکی از مهاجمان توسط نیروهای سپاه پاسداران دستگیر شده است.

 

با اتمام عملیات تروریستی صبح امروز در مجلس شورای اسلامی، علی لاریجانی رئیس مجلس از ساختمان پارلمان بازدید کرد. 

 

12نفر در حادثه تروریستی امروز تهران شهید شدند

 

سرپرست اورژانس کشور به میزان خبر داد: تاکنون 12 نفر در عملیات های تروریستی تهران به شهادت رسیدند/ میزان 

 

امیرعبداللهیان،دستیار ویژه رئیس مجلس درتوییتی در واکنش به حادثه تروریستی امروزمجلس گفت:همه چیز تحت کنترل است. ایران جای تروریست‌ها نیست. مبارزه باتروریسم قویا ادامه خواهد یافت

 

یک کارشناس زبان عربی به «انتخاب» گفت: لهجه عربی تروریست های ساختمان مجلس، لهجه  مغرب عربی مثل تونس یا لیبی بوده است/ انتخاب

 

وزیر خارجه ایتالیا: حملات تهران نشان داد که نیازبه یک استراتژی بلند مدت علیه تروریسم است

 

درگیری مسلحانه یک نماینده مجلس با تروریست ها: هنگام ورود به مجلس با تروریست‌ها درگیر شد

 

محمود صادقی، نماینده تهران گفت: ما هنگامی که در صحن مجلس بودیم هیچ گونه صدایی نمی شنیدیم و از طریق پیامک و فضای مجازی متوجه این ماجرا شدیم. تا این که چند نفر از نمایندگان هنگام ورود به صحن مجلس با صحنه تیراندازی و صدای شلیک روبرو می شوند، حتی یکی از نمایندگان هنگام ورود با تروریست ها درگیر می شود و با کلت به سوی آن ها شلیک می کند. اما در اوضاع در درون صحن عادی بود و ریاست مجلس را آقای پزشکیان بر عهده داشت. به طوری که ما نماز ظهر را به امامت حجت الاسلام سالک در صحن اقامه کردیم و بعد از آن با ورود آقای لاریجانی و مدیریت تحسین برانگیز ایشان به صورت گروهی از درب بهارستان خارج شدیم. 

 

نخستین توضیحات ناجا درباره دو حادثه تروریستی امروز/ اوضاع کاملا تحت کنترل است

 

مرکز اطلاع‌رسانی پلیس:

صبح امروز تروریست‌هایی قصد ورود به حرم حضرت امام خمینی (ره) و کلانتری حرم را داشتند که با ضرب گلوله تک تیراندازان پلیس ناکام ماندند. یکی از تروریست‌ها پس از اصابت گلوله خود را منفجر کرده که در پی این اقدام به کسی آسیب نرسید.

 

تروریست دیگری که اقدام به تیراندازی به سمت مردم کرده بود، با ضربه گلوله‌ای به سرش از پای در آمده و قبل از منفجر کردن خودش تحت کنترل قرار گرفت که از این فرد مقادیری نارنجک و مواد منفجره کشف و ضبط شد.

 

در این میان یکی از ماموران پلیس زخمی شد که حال عمومی وی کاملا مساعد است. در حال حاضر نیز نیروهای انتظامی در محل حضور داشته و اوضاع محدوده را کاملا در دست دارند ضمن اینکه عوامل سپاه انصار نیز که مسوولیت حراست و حفاظت از حرم امام خمینی (ره) را بر عهده دارند در محدوده مستقر می‌باشند.

 

نیروی انتظامی با اشاره به حوادث رخ داده در مجلس شورای اسلامی نیز گفت:

 

مأموران یگان ویژه پلیس که به نوپو مشهور بودند در محل حضور داشته و در کنار عوامل سپاه وارد عمل شدند. عوامل پلیس در این محدوده مستقر بوده و محدوده‌های منتهی به مجلس شورای اسلامی نیز کاملا تحت کنترل است.

 

نیروی انتظامی از شهروندان خواسته است که از تجمع و حضور در اطراف این مناطق خودداری کرده و هرگونه موارد مشکوک را به شماره تلفن 113 یا 110 اطلاع دهند./ ایسنا 

 

جلیقه انتحاری خنثی شده در ساختمان مجلس توسط نیروهای امنیتی 

  اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی , حمله تروریستی مجلس

 

پاکسازی ساختمان مجلس توسط نیروهای حفاظتی

  اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی , حمله تروریستی مجلس

آخرین اخبار حملات تروریستی تهران در مجلس و مرقد حضرت امام

آخرین اخبار حملات تروریستی تهران در مجلس و مرقد حضرت امام

اخبار لحظه ای تهران و حملات تروریستی داعش به مجلس شورای اسلامی و مرقد حضرت امام را در کانال تلگرام مرسی نیوز دنبال کنید

برای عضویت و دریافت جدید ترین اخبار بر روی لینک زیر کلیک کنید

https://telegram.me/joinchat/AAAAAEGUN16L2vZAE4e3xg

سیگار کشیدن دختران جوان تهرانی در پارک ساعی+عکس

یکی از پسران از جایش بلند می‌شود و سیگار تعارف می‌کند؛ عجیب است. دو دختری که همراه او هستند هر کدام یک نخ سیگار بر می‌دارند، روشنش می‌کنند و سیگار می‌کشند!

به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز،ساعت ۴ بعداز ظهر است؛ وارد پارک ساعی می‌شوم. جمعیت زیادی داخل پارک نیست. از کنار بوفه پارک رد می‌شوم و چند متر آن طرف‌تر چشمم به ۴ دختر و پسر جوان می‌افتد که روی نیمکت نشسته اند. یکی از پسران از جایش بلند می‌شود و سیگار تعارف می‌کند؛ عجیب است. دو دختری که همراه او هستند هر کدام یک نخ سیگار بر می‌دارند، روشنش می‌کنند و سیگار می‌کشند! نه خودشان از این کار واهمه‌ای دارند و نه اطرافیان از دیدن این صحنه تعجب می‌کنند

چطور می‌شود که سیگار کشیدن جوانان در جامعه ما روزگاری یک ناهنجاری اجتماعی به حساب می‌آمد، اما حالا به رفتاری عادی در بین بسیاری از جوانان تبدیل شده است؟ چرا قبح سیگار کشیدن جوانان و به خصوص دختران در ملاعام ریخته است؟

زنانی که تبدیل به سیگاری «قهاری» شده‌اند!

بر اساس جدیدترین آمار اعلام شده، میزان مصرف سیگار در کشورهای اسلامی از جمله ایران در دختران حدود ۳ درصد است و در مردان این آمار ۲۸ درصد است؛ و متاسفانه مصرف سیگار بین زنان ایرانی ۳ برابر شده.
متاسفانه باید گفت که زنان و دختران تهرانی رکورددار دودکردن سیگار در این آمار هستند تا جایی که اعلام شده ۶. ۷ درصد زنان تهرانی روزانه بیش از ۲۰ نخ سیگار می‌کشند و به نوعی سیگاری «قهار» محسوب می‌شوند.
در حالی که پیش از اعلام آمار جدید سن گرایش به دخانیات ۱۴ تا ۱۶ سال بود حالا این سن به ۱۲ سال رسیده و به سمت نوجوانی سوق گرفته است.

این آمار تاسف انگیز مربوط به شیوع قلیان کشیدن در میان جوانان هم می‌شود، زیرا با وجود اینکه ۳ درصد از دختران و زنان کشور قلیان مصرف می‌کنند، اما گاهی مصرف آن در دانشجویان و دبیرستانی‌ها به ۲۰ درصد می‌رسد.
باید گفت که سیگار و قلیان در حال سنت‌شکنی هستند و فرهنگ ایرانی ناخواسته با مصرف این دخانیات در حال از بین رفتن است.

به کسی ربطی ندارد!

افسانه ۱۹ ساله، دانشجوی سال اول شیمی کاربردی است. می‌گوید هر چند نخ سیگاری که دم دستش باشد می‌کشد؛ یکبار روزی یک نخ سیگار و روز دیگر یک پاکت از آن!
افسانه ادامه می‌دهد: اتاق خواب من جداست و در بالکن خانه مان داخل اتاق من قرار دارد. من با سیگار کشیدن در بالکن به کسی آسیب نمی‌زنم و سیگار کشیدن من هم به کسی ربطی ندارد؛ حتی خانواده ام.
این دختر ۱۹ ساله در رابطه با اولین روزی که سیگار کشیده، توضیح می‌دهد: اولین بار در دبیرستان و داخل توالت مدرسه سیگار کشیدم. یکی از همکلاسی هایم چند نخ سیگار از پدرش دزدیده بود و برایمان آورد.
او ادامه می‌دهد: اوایل می‌ترسیدم و از خانواده و مسئولان مدرسه این موضوع را مخفی می‌کردم، اما بعد از آن در کوچه و خیابان و موقع برگشت به خانه با دوستانم سیگار می‌کشیدیم و نگران اینکه کسی مارا ببیند، نبودیم.
افسانه در رابطه با دلیل سیگار کشیدنش می‌گوید: سیگار می‌کشم، چون اعصابم راحت می‌شود. مگر چه اشکالی دارد؟ سیگار که بد نیست، نیکوتین دارد.

همه می‌گویند تفننی، اما همه اعتیادآور می‌کشند

شهره، ۳۴ ساله که ۸ سال است سیگار می‌کشد، اما می‌گوید خسته شده است و از سر ناچار این کار را می‌کند.
شهره می‌گوید: اول از قلیان شروع شد. در سفره خانه‌ها و دورهمی‌های خانوادگی قلیان می‌کشیدم و حال خوبی داشتم. به مرور زمان دوستانم در جمع سیگار آوردند و به قلیان راضی نمی‌شدند. دورهم بودیم، می‌گفتیم و می‌خندیدیم و سیگار هم می‌کشیدیم.
او ادامه می‌دهد: اولش تفننی بود، اما بعدش معتاد شدم. قرار بود هر وقت دورهم جمع می‌شویم برای تفریح سیگار بکشیم. اما نمی‌شود، دیگر در خلوت خودم هم سیگار می‌کشم.
این دختر ۳۴ ساله می‌گوید: اغراق نمی‌کنم، خسته شدم. این سیگار لعنتی روی پوست، دندان و ریه هایم تاثیر گذاشته. اما نمی‌توانم.. نمی‌توانم ترکش کنم.

هر کسی یک دلیلی دارد

از هر کدامشان که سوال بپرسی، دلیل متفاوتی برای سیگار کشیدن دارد. یکی آن را تفریح می‌داند و یکی دیگر بخاطر شکست عشقی سراغش رفته و دیگری از شرایط بد خانوادگی اش می‌نالد و می‌گوید برای به به آرامش رسیدن سیگار می‌کشد.
اما در میان حرف‌هایشان مشخص است که یک وجه مشترک دارند. روزها، ماه‌ها و نهایتا تا سال‌ اول، خوشحال هستند و به سیگار کشیدن افتخار می‌کنند. بعد از آن به مرور زمان به آن معتاد می‌شوند و دیگر دلشان را می‌زند، آن وقت است که نمی‌خواهند سیگار بکشند، اما از سر عادت سراغ آن می‌روند و به سلامت و جسم خودشان آسیب می‌زنند.

 

باید اقدامات اساسی برای پیشگیری از استعمال دخانیات در دانشگاه‌ها انجام شود

 

دکتر حمید یعقوبی، مدیر کل مرکز مشاوره و سلامت روان دانشجویان وزارت علوم در این رابطه می گوید: استعمال سیگار و قلیان که یکی از موضوعات حساس و از معضلات بشری در سال‌های اخیر است که انسان را به چالش جدی کشیده و برای اولین بار در تاریخ، بشر با اپیدمی مواجه شده که پایه‌ها و بنیان‌ها جامعه انسانی را تهدید می‌کند.

 

به گفته او،‌ با توجه به اهمیت روز جهانی مبارزه با دخانیات در سال 2017 و هدف نامگذاری این روز با شعار «دخانیات- تهدیدی برای توسعه» پیشنهاد  می شود برنامه‌های روز جهانی مبارزه با دخانیات با محوریت آگاه‌سازی دانشجویان درخصوص عوارض مصرف و حساس‌سازی جامعه دانشگاهی نسبت به موضوع مصرف دخانیات در دانشگاه و جامعه برگزار شود.

 

یعقوبی با اشاره به شیوع مصرف سیگار در بین دانشجویان دختر می‌گوید: متاسفانه کشیدن سیگار در حال تبدیل شدن به یک اپوزیسیون اجتماعی و گاه یک ارزش در بین برخی گروه‌های دانشجویی است و باید اقدامات اساسی برای پیشگیری از استعمال دخانیات در دانشگاه‌ها بکار گرفته شود.

آخرین وضعیت تب کریمه کنگو در تهران و ماجرای کشته شدن یک نفر در تهران بر اثر تب کریمه

به گزارش سایت بلاگ.دریکساز ماجرای کشته شدن یک نفر بر اثر تب کریمه کنگو در یکی از بیمارستانهای تهران که توسط برخی سایتها و وبلاگها مطرح شده است صحت ندارد

مدیرکل اداره دامپزشکی استان تهران، با بیان اینکه موردی از آلودگی به تب کریمه کنگو در این استان مشاهده نشده است، گفت: مردم از ذبح دام در منازل خود به ویژه در فصول گرما اکیدا خودداری کنند.

به گزارش سایت بلاگ.دریکساز به نقل از جام نیوز سیداصغر برائی‌نژاد در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران با بیان اینکه تاکنون مورد مثبتی از بیماری تب کریمه کنگو در استان تهران مشاهده نشده است، اظهار داشت: امیدواریم با رعایت توصیه های وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکی توسط مردم، این وضعیت همچنان ادامه یابد.

وی با اشاره به اینکه بیماری تب کریمه کنگو یک بیماری ویروسی است، گفت: شیوع این بیماری معمولا در فصل گرما و با افزایش جمعیت کنه ها، صورت می‌گیرد.

مدیرکل دامپزشکی استان تهران با بیان اینکه بیماری تب کریمه کنگو بومی کشور خودمان است افزود: این بیماری در جمعیت حیوانات اهلی و وحشی می تواند وجود داشته باشد و وجود آن در جمعیت حیوانات اهلی برای انسانها ممکن است خطرآفرین باشد.

برائی نژاد با اشاره به اینکه این بیماری در دام علائم خاصی ندارد و معمولا به صورت یک تب زودگذر دیده می شود، اضافه کرد: بنابراین تشخیص آن در دام ها بسیار سخت و مشکل است، اما در جمعیت انسانی این بیماری با درصد کشتار بالا می تواند مخاطرات جدی و زیادی را ایجاد کند.

تب کریمه کنگو چگونه به انسان منتقل می شود؟

مدیرکل دامپزشکی استان تهران، راههای انتقال بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را مورد اشاره قرار داد و گفت: این بیماری از طریق گزش کنه، ذبح دام، ترشحات و خون دام و تمام گوشت تازه ذبح شده با زخم بدن انسان می تواند منتقل شود.

به گفته وی، در استان تهران اقدامات خوبی در راستای کنترل این بیماری انجام شده، به طوری که از ابتدای امسال، بحث سم پاشی دامداری ها به ویژه دامداری های سنتی در اولویت کار دامپزشکی قرار داشته تا جمعیت کنه ها کاهش پیدا کند.

برائی نژاد افزود: در استان تهران، نزدیک به ۳۵۰ هزار رأس دام سنگین و ۷۵۰ هزار رأس دام سبک داریم که بخشی از این دام ها در دامداری های صنعتی و بخشی در دامداری های سنتی هستند.

وی تصریح کرد: ۷۰ درصد دام های سنگین استان تهران در واحدهای صنعتی و گوسفندداری ها عمدتا سنتی هستند.

توصیه های دامپزشکی به مردم برای پیشگیری از  ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو

مدیرکل اداره دامپزشکی استان تهران گفت: مردم گوشت مورد نیازشان را از مراکز مجاز تهیه کنند، ضمن اینکه در کشتارگاه های مجاز، ما گوشت را ۲۴ ساعت در پیش سرد و دمای یخچالی نگهداری می کنیم که اگر ویروسی در آن وجود داشته باشد از بین برود.

وی تاکید کرد: مردم اکیدا از ذبح دام به ویژه در فصول گرما در منازل خود خودداری کنند؛ چرا که بر این اقدام نظارت بهداشتی انجام نمی شود و کارشان می تواند بسیار مخاطره آمیز باشد.

برائی نژاد با بیان اینکه مردم از تماس با کنه ها جدا خودداری کنند، گفت: توصیه ما به افراد این است که کنه را با دست از بدن دام جدا نکنند، چرا که این امر می تواند برای انسان بسیار مشکل ساز باشد.

وی ادامه داد: همچنین اگر به هر دلیلی فردی خواست دام ذبح کند، باید تمام مسائل بهداشتی فردی را به دقت رعایت کند، ضمن اینکه استفاده از عینک، ماسک و دستکش ضروری است.

مدیرکل دامپزشکی استان تهران افزود: برای خرد کردن گوشت استفاده از دستکش ضروری است؛ همچنین مردم از مصرف گوشت تازه وگرم به شدت خودداری کنند.

وی با تاکید بر اینکه مصرف جگر به صورت خام و نیمه پخته اصلا توصیه نمی شود، تصریح کرد: جگر باید حتما کاملا پخته و سپس مصرف شود.

این مقام مسئول ادامه داد: دوشیدن شیر دام ها به صورت دستی ممکن است برای فرد مشکلاتی ایجاد کند، چرا که احتمال دارد کنه روی بدن آن دام وجود داشته باشد و هنگام دوشیدن شیر فرد را بگزد.

برائی نژاد تصریح کرد: از مردم می خواهیم توصیه های ما را جدی بگیرند، چرا که این اقدام از شیوع بیماری های مشترک بین انسان و دام در جامعه جلوگیری می کند.

مصرف فرآورده‌های لبنی مشکلی برای مردم ایجاد نمی کند

وی درباره اینکه آیا مصرف لبنیات سنتی نیز می تواند باعث انتقال بیماری تب کریمه کنگو به انسان شود، اظهار داشت: مصرف فرآورده های سنتی لبنی مشکلی از این جهت برای انسان ایجاد نمی کند. در این میان بحث بیماری های دیگر مانند تب مالت و سل مطرح است.

مدیرکل دامپزشکی استان تهران ادامه داد: درباره شیر خام اگر ما این محصول را بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه کاملا بجوشانیم تمام عوامل بیماری زا در آن از بین خواهد رفت، البته به شرطی که کاملا جوشانده شود، چرا که گاهی شیر به مدت ۱۰ دقیقه بر روی اجاق گاز قرار می گیرد، اما آن طور که باید بجوشد نمی جوشد، بنابراین باید به این مسئله دقت کنیم، ولی درباره دیگر فرآورده های سنتی مانند پنیر، ماست، خامه و … چنین بحثی مطرح نیست؛ چرا که امکان جوشاندن این فرآورده ها وجود ندارد، بنابراین مصرف آنها به مردم توصیه نمی شود.

وی به مردم توصیه کرد در صورتی که قصد انجام ذبح دام را دارند به قربانگاه هایی که شهرداری تهران در چهار نقطه از شهر دایر کرده مراجعه کنند.

برائی نژاد با بیان اینکه این کشتارگاهها در مناطق ۱،۴، ۱۵ و ۱۸ دایر شده اند، ادامه داد: این کشتارگاهها همیشه فعال هستند. مردم می توانند به آنجا مراجعه و با خیال راحت دام خود را ذبح کنند؛ چرا که در این مراکز دامپزشکی مقیم حضور دارد و کشتار به صورت کاملا بهداشتی و تحت نظارت انجام می شود.

واکنش تهران به انفجار منچستر در کنسرت آریانا گراند

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تاکید کرد: از میرجاوه تا منچستر، ریشه تروریسم یکی است و باید ریشه‌کن شود.

به گزارش ایسنا، بهرام قاسمی حمله تروریستی دوشنبه شب در شهر منچستر انگلیس که به کشته و زخمی شدن ده‌ها تن منجر شد را به شدت محکوم و ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های قربانیان این حادثه، گفت: ما معتقدیم ریشه و منشاء فکری حوادث تروریستی که در میرجاوه ایران و در شهر منچستر انگلیس دست به اقدامات خشونت‌بار و غیرانسانی می‌زنند یکی است و باید با اتحاد و اراده تمامی کشورهایی که قربانی افکار و اندیشه‌های افراط‌گرایانه و تروریستی تکفیری این گروه‌ها هستند مقابله جدی، هدفمند و صادقانه انجام شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: یکی از تبعات ائتلاف‌های مصلحتی و صوری و دادن آدرس غلط در مورد مبادی و مبانی ترویج و تسلیح تروریسم و افراطی‌گری، گسترش سرطانی آن در اقصی نقاط عالم است که جز با عزمی جزم و ایجاد ساز و کارهایی فراگیر و به دور از استاندارهای دوگانه، ریشه‌کن نخواهد شد.

شاهدان عینی از حمله ی کنسرت آریانا گراند در منچستر می گویند+عکسها

حمله انتحاری به یک سالن کنسرت در شهر منچستر در شمال انگلستان ۲۲ کشته و ۵۹ زخمی به جا گذاشته است. به گفته پلیس عامل انفجار در محل جان باخته است.

شاهدان حاضر در کنسرت از تجربه "رعب و وحشت" خود و اطرافیان خود در لحظه وقوع انفجار می‌گویند.

 

اندی در راهروی محل برگزاری کنسرت منتظر همسر و دختر خردسالش بود که انفجار او را به روی زمین پرتاب کرد.

او در گفت‌و‌‌گو با بی‌بی‌سی این صحنه را به یک "فیلم جنگی" تشبیه کرده است.

اندی می‌گوید: "وقتی از زمین بلند شدم و به اطرافم نگاه کردم؛ همه جا جسد دیده می‌شد؛ حدود ۲۰ تا ۳۰ جسد. نمی‌توانم با قطعیت بگویم همه آنها مرده بودند اما شبیه مرده‌ها بودند."

او همچنین گفت: "خون بدن آن‌ها را پوشانده بود وبه شدت زخمی شده بودند. اولین کاری که کردم به سمت سالن کنسرت دویدم تا خانواده‌ام را پیدا کنم."

اندی در نهایت توانست خانواده خود را که آسیبی ندیده بودند پیدا کند اما کودکان و نوجوانان زیادی را دید که روی زمین افتاده بودند و فریاد می‌کشیدند.

گری واکر: صدای انفجار بعد از آخرین ترانه شنیده شد

همسر او دقیقا چند متر از محل انفجار فاصله داشت؛ جایی که در پایان کنسرت در انتظار دخترانش بود.

آقای واکر گفته است: "ما آخرین ترانه را شنیدیم و بعد از آن ناگهان صدای مهیبی آمد که با نور عظیم و دود همراه بود. پایم به شدت درد گرفت."

"وقتی پشت سرم را نگاه کردم همسرم را دیدم که در کنارم ایستاده. به من گفت باید روی زمین دراز بکشم."

به گفته این شاهد عینی همسرش از ناحیه شکم آسیب دیده و پایش هم شکسته است.

به پای آقای واکر ترکش اصابت کرده و حفره‌ای هم در پای او دیده می‌شود.

 

اما جانسون: بعد از انفجار نور عظیمی همه جا را فرا گرفت

او و همسرش برای سوارکردن دو دختر ۱۵ و ۱۷ ساله خود در پایان کنسرت به محل برگزاری این اجرا رفته بودند.

خانم جانسون می‌گوید: "قطعا این بمب بوده که در راهرو منفجر شد. ما بالای پله‌ها ایستاده بودیم که شیشه ناگهان ترکید. انفجار در نزدیکی غرفه‌های فروش اتفاق افتاد."

او همچنین گفته است: "ساختمان به لرزه افتاد. بعد از انفجار نور عظیمی همه جا را فرا گرفت."

این خانواده بعد از انفجار به سمت سالن دویدند و دخترانشان را " صحیح و سالم" پیدا کردند.

 

ان ماری: همه وقعا ترسیده بودند

این زن به همراه دختر سیزده ساله خود به کنسرت رفته بود و می‌گوید همه واقعا ترسیده بودند.

این مادر گفته است: "مردم به روی زمین می‌افتادند و فکر می‌کردند یک فرد مسلح الان آنجاست. تعداد زیادی کودک در ساختمان بدون والدین رها شده بودند. من سعی کردم به تعدادی دختر وحشت زده که تنها بودند بگویم کمکشان می‌کنم. آنها تقریبا همسن دختر خودم بودند؛ شاید هم جوانتر."

جسیکا: همه در حال فرار بودند

این شاهد عینی هم مانند دیگران از صدای مهیب انفجار گفته و صدای فریاد در زمانی که همه در حال فرار بودند.

او گفته است: "من شوکه شده بودم و نمی‌دانستم دقیقا چه اتفاقی افتاده. همه برای این که خارج شوند ما را هل می‌دادند. همه با سرعت می‌دویدند."

 

سباستین دیاز: همه گریه می‌کردند

این دانشجوی ۱۹ ساله از وحشت عمومی در پایان این کنسرت گفته است.

او می‌گوید: " آریانا گرانده آخرین ترانه خود را هم اجرا کرد که ناگهان یک صدای مهیب شنیده شد. فقط می‌دیدم مردم به طور غریزی در حال دویدن هستند."

سباستین همچنین گفته است:" ما به راهرویی رسیدیم که انتهای آن بسته بود. خیلی وحشتناک بود."

این دانشجو ادامه داده: "بالاخره درهای اصلی را پیدا کردیم و همه جا مردم در حال گریه دیده می‌شدند. به هتل که برگشتم هم کسانی را دیدم که با تلفن صحبت می‌کردند و گریه می‌کردند."

 

آخرین اخبار از حمله انتحاری به یک سالن کنسرت در شهر منچستر در شمال انگلستان

حمله انتحاری به یک سالن کنسرت در شهر منچستر در شمال انگلستان ۲۲ کشته و ۵۹ زخمی به جا گذاشته است. پلیس می‌گوید مردی که گمان می‌رود عامل انفجار بوده در محل جان باخته است. کودکان و نوجوانان در میان کشته‌شدگان هستند.

این واقعه در پایان کنسرت آریانا گرنده، خواننده جوان آمریکایی در سالن کنسرت منچستر آرنا روی داده است.

شاهدان می‌گویند دقایقی پس از آنکه آریانا گرنده صحنه را ترک کرد، صدای یک یا دو انفجار شنیده‌اند پس از آن هزاران نوجوان حاضر در سالن سراسیمه شروع به فرار کردند.

پلیس به بی‌بی‌سی گفته یک وسیله انفجاری هم در نزدیکی ایستگاه مترو ویکتوریا که کنار سالن منچسترآرنا است، پیدا شده و به همین علت پلیس خبرنگاران و مردم را از اطراف این ایستگاه دور نگه داشته است.

در ابتدا برخی از شاهدان از شنیدن و مشاهده انفجار در داخل سالن کنسرت و نزدیکی صحنه خبر داده بودند اما با گذشت ساعتی از این واقعه، شاهدان دیگر گفتند انفجار دقیقا بعد از اتمام کنسرت و در قسمتی که معمولا افراد بعد از کنسرت برای خریدن سی‌دی یا دیگر محصولات جمع می‌شوند روی داده است.

چگونگی سانحه هنوز دقیقا مشخص نیست و راویت‌های متعددی از انفجار یا یک حمله انتخاری مخابره شده است.

تمام احزاب بریتانیا کارزار تبلیغاتی انتخابات سراسری را تعلیق کرده‌اند.

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا با خانواده قربانیان ابراز همدردی کرده است. قرار است جلسه کمیته امنیتی دولت بریتانیا به ریاست او تشکیل شود.

جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر، حزب اصلی مخالف دولت هم در توییتر خود با کسانی که تحت تأثیر این سانحه قرار گرفته‌اند همدردی و از امدادگران تجلیل کرده است.

تیم اشبرنر، گزارشگر بی‌بی‌سی در محل واقعه می‌گوید اعضای تیم‌های امدادی به او گفته‌اند که بروی بدن مجروحان آثار جراحات ناشی از اشیاء تیز و برنده شبیه ترکش دیده‌اند.

همزمان رسانه‌های آمریکایی به نقل از مقام های امنیتی و اطلاعاتی ایالات متحده می‌گویند آنچه در منچسترآرنا روی داده "یک حمله انتحاری" بوده است و یک مرد مظنون تحت بررسی مأموران است.

 

پلیس از مردم خواسته در اطراف این محل تردد نکنند و گفته بازرسان پلیس اکنون این واقعه را تحت عنوان "حمله تروریستی" تحت بررسی دارد.

سالن سرپوشیده معروف به "منچستر ارنا" ظرفیتی حدود ۱۸ تا ۲۰ هزار نفر دارد و یکی از محل‌های معروف برگزاری کنسرت موسیقی است. این سالن دومین سالن بزرگ سرپوشیده در بریتانیا و یکی از بزرگترین سالن‌های کنسرت در اروپا است.

حاضران در کنسرت اکثرا نوجوانان و جوانانی بودند که بسیاری از آنها از شهرهای مختلف به منچستر (که یکی از پایگاه‌های مهم موسیقی در اروپا هم محسوب می‌شود) آمده بودند.

انفجار در حدود ساعت ۱۰:۳۵ دقیقه دوشنبه شب و در حالی که کنسرت موسیقی در انتهای خود بود روی داده است.

آن طور که گزارش شده بخش بزرگی از جمعیت داخل سالن دختران نوجوان بوده‌اند.

 

اظهارات یک شاهد ایرانی

امیر سجادی، محقق ایرانی دانشگاه منچستر که در نزدیکی محل این واقعه زندگی می‌کند به بی‌بی‌سی فارسی گفت: "ما در زمان واقعه در رستورانی که بسیار نزدیک سالن بود نشسته بودیم. ابتدا متوجه سیل خودروهای پلیس شدیم و چند دقیقه بعد جوانانی که با چهره ترسیده از سالن بیرون می‌آمدند سراسیمه در محوطه اطراف سالن که یکی از مناطق پر تردد عصرگاهی است، دیده شدند. بعد از آن آمبولانس‌ها و کمی بعد هم هلی‌کوپتر در آسمان دیده شد و تا این لحظه (دو نیمه شبه به وقت محلی) همه چیز در حالت فوق‌العاده‌ است."

اِما جانسن، زنی که به همراه شوهرش به محل کنسرت آمده بودند تا دو دختر ۱۵ و ۱۷ساله‌شان را بعد از اتمام کنسرت به خانه ببرد می گوید که انفجار در محوطه راهرو کنار سالن روی داده است.

یک پدر دیگر ماجرا را چنین توصیف کرده است: "من در نزدیکی در خروجی اول بود که ناگهان چیزی در نزدیکی ما منفجر شد. وقتی بلند شدم حدود ۳۰ نفر در اطراف من به زمین افتاده بودند، بسیاری مرده بودند. اولین کاری که کردم دویدم داخل سالن دنبال دخترم. اونجا نبود. بیرون آمدم و میان مجروحان و کشته شدگان دنبالش گشتم. نبود. دقایقی بعد زنده درخارج سالن پیدایش کردم. شنیدم که بعضی گزارش دادند که یک بادکنک بزرگ منفجر شده، اما من خودم آنجا بودم. این یک انفجار بود. یک انفجار بزرگ."

آریانا گرنده، خواننده آمریکایی که در میان نوجوانان زیر ۱۵ سال محبوبیت فراوانی دارد در توییتر خود نوشته: "فروریختم. عمیقا به خانواده قربانیان تسلیت می‌گویم. کلامی برای توصیف این ندارم."

بسیاری از شرکت کنندگان در کنسرت این خواننده پاپ آمریکایی، دختران نوجوان ۱۰ تا ۱۵ ساله بودند. کسانی که به توصیف والدین‌شان نخستین کنسرت بزرگ عمرشان را تجربه می‌کردند و ماه‌ها منتظر آمدن آریانا گرنده بودند.